PRZEKAŻ 1% PODATKU

O nas

Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy jest organizacją charytatywną działającą od 1997 roku, posiadającą status organizacji pożytku publicznego. Powstało z inicjatywy grupy przyjaciół i znajomych mieszkających na terenie Warszawy, którym na sercu leżało dobro lokalnych społeczności, niezależnie od zawodu, wieku i statusu materialnego. Jako organizacja pożytku publicznego podejmujemy i wspieramy działania, które mają na celu wszelki możliwy rozwój miasta stołecznego Warszawy i jego mieszkańców.

Inicjujemy kreatywność biznesową, wpieramy inicjatywy gospodarcze, a także działamy na rzecz rozwoju edukacji dzieci i młodzieży. Zajmujemy się organizacją cyklicznych spotkań i imprez, w których dążymy do rozwoju świadomości społecznej Warszawiaków oraz wspólnot, poprzez kształtowanie stosunków międzyludzkich opartych o solidarność i życzliwość. Współdziałamy w każdym zakresie z organami administracji państwowej, samorządowej, a także z wieloma organizacjami pozarządowymi.

Stowarzyszenie organizuje od 2001 roku charytatywny Bal nazwany Balem Przyjaciół Warszawy. Dochód w całości przekazywany jest na realizację celów statutowych Stowarzyszenia. Dzięki temu we współpracy z dzielnicowymi Wydziałami Oświaty i Wychowania już piąty rok realizujemy swój autorski program finansowania nauki języków obcych dla dzieci rekomendowanych przez Władze Dzielnic.

Ufundowaliśmy już kilkaset stypendiów językowych na przestrzeni ostatnich czterech lat. Coroczna Gala Przyjaciół Warszawy cieszy się popularnością oraz na stałe wpisała się w kalendarz warszawskich imprez jako wybitne wydarzenie karnawałowe.

Jednocześnie informujemy, że za działalność Stowarzyszenia została doceniona i uhonorowana możliwością korzystania z godła promocyjnego Teraz Polska.

 

Netgraf - tworzenie stron internetowych