PRZEKAŻ 1.5% PODATKU

O nas

Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy od 1997 roku jest organizacją pożytku publicznego. Powstało z inicjatywy grupy przyjaciół mieszkających w Warszawie, którym na sercu leży dobro społeczne. Wspieramy wszystko, co jest związane z szeroko pojętym rozwojem miasta i jego mieszkańców.


Inicjujemy kreatywność biznesową, wpieramy inicjatywy gospodarcze, a także działamy na rzecz szeroko pojętej edukacji dzieci i młodzieży. Zajmujemy się organizacją cyklicznych spotkań i imprez, podczas których dążymy do rozwoju świadomości społecznej Warszawiaków, poprzez kształtowanie stosunków międzyludzkich opartych o życzliwość i solidarność. Współdziałamy zawsze i w każdym zakresie z organami administracji państwowej, samorządowej, a także z wieloma znanymi organizacjami pozarządowymi.

Od 2001 roku Stowarzyszenie jest organizatorem Gali Charytatywnej, nazywanej Balem Przyjaciół Warszawy. Corocznie dochód w całości przekazywany jest na realizację celów statutowych Stowarzyszenia. Dzięki temu we współpracy z dzielnicowymi Wydziałami Oświaty i Wychowania od wielu lat realizujemy autorski program finansowania nauki języków obcych dla dzieci rekomendowanych przez Władze Dzielnic oraz naukę języka polskiego dla dzieci repatriantów.


Ufundowaliśmy w całości z własnych środków już kilkaset całorocznych stypendiów językowych na przestrzeni ostatnich lat.

Jesteśmy dumni. Również dlatego, że Gala Przyjaciół Warszawy po raz kolejny została objęta patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy oraz Marszałka Senatu RP.  Wyczuwamy, że nasze inicjatywy cieszą się dużym uznaniem oraz na stałe wpisały się w kalendarz warszawskich imprez jako ważne wydarzenie karnawałowe.Fundacja Godła Promocyjnego Teraz Polska jest Partnerem corocznej Gali Charytatywnej Balu Przyjaciół Warszawy.

Netgraf - tworzenie stron internetowych