PRZEKAŻ 1.5% PODATKU

Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy z dzielnicowymi Wydziałami Oświaty i Wychowania od wielu lat realizuje autorski program finansowania nauki języków obcych dla dzieci i młodzieży rekomendowanych przez Władze Dzielnic oraz naukę języka polskiego dla dzieci repatriantów i tych którzy chcą się uczyć naszego języka w Polsce.
Ufundowaliśmy w całości z własnych środków już kilkaset całorocznych stypendiów językowych na przestrzeni ostatnich lat.

Program nauki języka polskiego dla dzieci repatriantów został objęty honorowym patronatem Prezydenta m st. Warszawy, Prezydenta miasta Wrocław oraz Prezydentki miasta Łodzi.

Ufundowaliśmy w całości z własnych środków już kilkaset całorocznych stypendiów językowych na przestrzeni ostatnich lat.

Od 2001 roku Stowarzyszenie jest organizatorem Gali Charytatywnej, nazywanej Balem Przyjaciół Warszawy. Corocznie dochód w całości przekazywany jest na realizację celów statutowych Stowarzyszenia. Dzięki temu we współpracy z dzielnicowymi Wydziałami Oświaty i Wychowania od wielu lat realizujemy autorski program finansowania nauki języków obcych dla dzieci rekomendowanych przez Władze Dzielnic oraz naukę języka polskiego dla dzieci repatriantów.

Wyczuwamy, że nasze inicjatywy cieszą się dużym uznaniem oraz na stałe wpisały się w kalendarz warszawskich imprez jako ważne wydarzenie karnawałowe.

Wiele z naszych aktywności zostało uhonorowane patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, Prezydentki miasta Łodzi, patronatem Parlementu Europejskiego i Komisji Europejskiej w Polsce.

   

Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy jest organizacją pożytku publicznego PKO BP S.A., konto nr: 45 1020 1185 0000 4802 0076 7020, NIP: 522-22-48-387, KRS 0000037366

Program stypendialny w Łodzi
SAVE THE DATE, 10 lutego 2024 czyli 19.Gala Charytatywna, Bal Przyjaciół Warszawy
Ukwiecona ul. Młynarska
Wręczenie dyplomów dzieciom repatriantów i uchodźców – Łódź, 22 czerwca 2023r.
30. urodziny Radia Kolor – Warszawa, 16 czerwca 2023r.
XXXVI Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji - Łódź, 13 czerwca 2023r.
20 rocznica referendum akcesyjnego w Polsce - Warszawa, 6 czerwca 2023r.
Społeczny program nauki języka polskiego dla Warszawy i Łodzi
Netgraf - tworzenie stron internetowych